Cellulit - przyczyny powstawania

lekarze specjaliści > Cellulit > Cellulit - przyczyny powstawania

Specjaliści Radzą

Cellulit - przyczyny powstawania

Cellulit jest często spotykanym defektem kosmetycznym. Rozrastająca się tkanka tłuszczowa tworzy gąbczaste warstwy, zaburza krwiobieg i cyrkulacje limfy oraz procesy przemiany materii. Normalna tkanka tłuszczowa jest gładka, natomiast w przypadku cellulitu tworzą się zgrubienia i wyczuwalne pod skóra, czasem bolesne guzki. Zmiany te przyjmują charakterystyczny wygląd „ skórki pomarańczowej” i są zwykle umiejscowione na biodrach, zewnętrznych powierzchniach ud, wewnętrznych powierzchniach kolan, pośladkach ramionach, jak również okolicach łokci.
Cellulit zwykle rozwija się przez kilka lat w związku z tym bardzo ważne jest wykrycie zmian we wczesnej fazie , zanim powstanie trudny do usunięcia defekt.
Badania naukowe dowiodły, że cellulit spowodowany jest wieloma przyczynami. Należą do nich przede wszystkim zaburzenia mikrokrążenia krwi w warstwie podskórnej, Przyczyną powstawania cellulitu mogą być także czynniki hormonalne, a szczególnie zaburzenia związane z brakiem równowagi progesteronu i estrogenów.
Na stopień zaawansowania cellulitu wpływają także czynniki zewnętrzne takie jak nieprawidłowe odżywianie, brak aktywności ruchowej, obcisłe ubranie, palenie papierosów, czy też długotrwały stres i zaburzenia emocjonalne.
Po wyeliminowaniu czynników zewnętrznych sprzyjających powstawaniu cellulitu następnym krokiem powinno być zastosowanie preparatów mających działanie lipoliptyczne , czyli rozkładające tłuszcze, aktywizujące przepływ krwi, uszczelniające naczynia włosowate oraz przeciwobrzękowe.
Stosowanie preparatów kosmetycznych powinno być wsparte zabiegami w gabinecie.
W zwalczaniu cellulitu bardzo istotne są masaże wpływające pozytywnie na krążenie krwi i limfy, zarówno ręczne jak i za pomocą aparatury.

Zobacz więcej >>

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl